Nowości  Konta dla firm    
 

KontaDlaFirm.pl > Terminale płatnicze do konta firmowego w mBanku

2012-06-21 Terminale płatnicze do konta firmowego w mBanku

Klienci firmowi mBanku skorzystać mogą teraz z promocyjnej oferty dzierżawy terminala płatniczego.

Terminal płatniczy w mBanku dostępny jest jako usługa dodatkowa do konta firmowego.

Przedstawiciele mBanku wskazują na to, że proces wyboru terminala kosztuje przedsiębiorców sporo czasu i energii, zanim znajdą odpowiednią ofertę. W praktyce bowiem wprowadzenie terminali do sklepu czy restauracji oznacza m.in. konieczność indywidualnego spotkania z handlowcem, przekazania mu informacji dotyczących branży, w której funkcjonuje firma oraz szczegółowych danych na temat wysokości jej obrotów. Proces ten często wymaga też indywidualnych negocjacji kosztów dzierżawy czy prowizji od transakcji, a także na koniec dostarczenia dokumentów rejestrowych firmy.

"Takie poszukiwanie odpowiedniego partnera trwać może zatem nawet kilkanaście dni. W mBanku podobny efekt klient osiągnie podczas jednego kontaktu z bankiem, składając prosty wniosek przez internet lub infolinię. Dyspozycja automatycznie przekazywana jest do firmy oferującej terminal, a urządzenie wysyłane jest do klienta w ciągu dwóch dni roboczych od momentu złożenia wniosku." - powiedziała Bogna Antosiak, odpowiedzialna za wprowadzenie produktu w mBanku.

Z oferty skorzystać mogą wszyscy obecni oraz nowi klienci firmowi banku. Miesięczny koszt dzierżawy terminala płatniczego wynosi 55 zł netto, a prowizja od transakcji to 1,69% - min. 0,10 zł. Urządzenie oprócz podstawowej funkcjonalności umożliwia również dokonywanie szybkich transakcji zbliżeniowych oraz pozawala na wypłatę gotówki przez klienta w kasie sklepu (usługa cashback).

"Zaproponowana przez nas stawka jest jedną z najlepszych na rynku. Z danych Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego wiemy bowiem, że obecnie całkowita prowizja od transakcji, jaką musi zapłacić przedsiębiorca, wynosi średnio 1,8-1,9%. Do tego dochodzi jeszcze koszt dzierżawy na ogół w wysokości około 80-100 zł miesięcznie." - powiedziała Bogna Antosiak.

Terminal płatniczy wysyłany jest do klienta w ciągu dwóch dni roboczych od momentu podpisania umowy.

Oferta w podobnym zakresie dostępna jest także w MultiBanku.